Kılıçdaroğlu Gençlere Vaatlerini TikTok’tan Duyurdu

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, genç seçmenlere TikTok hesabından seslendi. Kılıçdaroğlu,’İlk arabanız ÖTV’siz olacak, KYK borcu gibi bir derdiniz olmayacak, kaygın işsizlik değil, ‘hangi işi seçsem’ diye düşünmek olacak’ dedi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genç seçmenlere yönelik vaatlerini TikTok hesabından duyurdu.

Yayınladığı videoya ‘Gençler, tüm bunlar Cumhurbaşkanı seçildiğimde doğduğun toprakların gerçekleri olacak! Başka neler istiyorsanız yazın tüm yorumları okuyorum’ notunu ekleyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

‘Gençler, Millet İttifakı’nı desteklemek için size üç sebep:

  • İlk arabanız ÖTV’siz olacak.

  • KYK kredi ve burs tutarları artacak. Borçlar 0 faizle yeniden yapılandırılacak. KYK borcu gibi bir derdiniz olmayacak. 

  • Enflasyonu 2 yıl içinde kalıcı biçimde sabitleyip 5 yılda en az 5 milyon yeni iş imkanı yaratacağız. En büyük kaygın işsizlik değil, ‘hangi işi seçsem’ diye düşünmek olacak. 

Tüm bunların gerçek olduğu hayat dünyanın bir ucunda değil. Cumhurbaşkanı seçildiğimde doğduğun bu topraklarda olacak. Bu birlikte başaracağız.’

İşte o video ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir