AKP MKYK’dan tasfiye edilen Şamil Tayyar’ın “AKP’yi ele geçiren hizip” açıklamasında kastettiği 3 isim kim?

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, AKP kongresinden izlenimlerini aktardığı yazısında, MKYK’da üstü çizilen Şamil Tayyar’ın bahsettiği “parti içindeki hizip”le ilgili edindiği kulisleri yazdı. “İktidarın siyaset mutfağında düdüklü tencere acı acı ötüyor” diyen Saymaz, “Binali Yıldırım ve Mustafa Şentop‘u tasfiye eden hizip kimlerden oluşuyor?” sorusunu gündeme getirdi. Saymaz, Tayyar’ın “AKP içindeki hizip” açıklamasında hedef aldığı 3 ismi açıkladı.

Saymaz, bugünkü yazısında AKP kongresinden izlenimlerini şöyle aktardı:

“Fakat eski coşkudan eser kalmamış. Ne TOGG ne İHA ve SİHA ne de köprüler coşturabiliyor. Seçimden sonra gelen zamlarla, artan dövizle ve yüzde 70’lere varan dayanan enflasyonla beli bükülen, buna rağmen Cumhurbaşkanı’na sadık ve yalnızca ‘reis’ ile heyecanlanan bir kitle… Ölü doku gibi. Durağan ve ruhsuz. Rekabet hissini yitirmiş ve siyasi ‘Oblomov’a dönmüş.”

“İktidarın siyaset mutfağında düdüklü tencere acı acı ötüyor” diyen Saymaz, AKP’li Şamil Tayyar’ın “AKP içinde hizip” olduğuna yönelik açıklamalarını hatırlatarak, “Acaba Binali Yıldırım ve Mustafa Şentop’u tasfiye eden hizip kimlerden oluşuyor?” sorusunu gündeme getirdi. Saymaz, bir AKP’li kaynağının Şamil Tayyar’ın söz konusu açıklamasında hedef aldığı isimlerin “Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin” olduğu söylediğini aktardı.

Saymaz, “Kandemir’in 14 Mayıs’ta milletvekili listelerini belirlediği ve gençlik kollarından arkadaşlarını listelere koyduğu savunuluyor” diye yazdı.

Saymaz’ın aktardığına göre AKP’li kaynak, “Aslında bu kongrenin yapılma sebebi, Binali beydir. Bu ekibin yeni hedefi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki. “Önlerindeki tek engel Özhaseki’dir. Çünkü Özhaseki, arkadaşı Yusuf Ziya Yılmaz’ı Yerel Yönetimler Başkanı yaptı. Muhtemelen yerel seçimi Özhaseki götürecek. Onu nasıl tasfiye edecekler, bilemiyorum. Hazırlıkları vardır” dedi.

Yazının tamamını okumak için .


TIKLAYIN – MKYK’da üstü çizilen Şamil Tayyar profilinden AKP’yi kaldırdı: Üzgünüm, bir ekip, cehenneme giden yolu iyi niyet taşlarıyla döşüyor

TIKLAYIN – AKP’de yeni MYK belli oldu; Ömer Çelik’ten toplantı sonrası açıklama: Prensip olarak her türlü sivil ölüme karşıyız

TIKLAYIN – AKP MYK’da üstü çizilen Binali Yıldırım iddiası: Erdoğan o soruşturmada adı geçtiği için çok kızdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x