CHP-DEM işbirliği: Kirli oyunun son sahnesi! Erdoğan adayları açıklıyor!

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası Congresium’da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda adayları açıklıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Adaylarımızı şimdiden tebrik ediyorum. Böylece Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP adaylarını destekleyeceğimiz 7 vilayetimiz dışındaki tüm adaylarımızı ilan etmiş oluyoruz. Cumartesi gününden itibaren İstanbul’dan başlayarak ilçe adaylarımızın tanıtımını da yapacağız. Kimi şehirlere bizzat giderek kimi şehirlerimize de ise genel başkan yardımcılarımızı göndererek ilçe adaylarımızın tanıtımını da kısa sürede tamamlayacağız.

Hedefimiz AK Parti ve Cumhur ittifakı’nda olan belediyeleri tekrar ezici oranla kazanmanın yanında muhalefetin elindeki belediyeleri gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır.

SEÇİM BEYANNAMESİ 30 OCAK’TA

30 Ocak’ta da seçim beyannamemizi milletimizin takdirine sunacağız. Seçim takvimine göre aday listelerinin en geç 20 Şubat’ta seçim kurullarına verilmesi gerekiyor. Niyetimiz 20 Şubat’a kalmadan adaylar konusundaki tüm hazırlıklarımızı bitirmektir.

İSTANBUL’DA İLÇE ADAY TANITIMLARI CUMARTESİ BAŞLIYOR

Cumartesi gününden itibaren İstanbul’dan başlayarak ilçe adaylarımızın da tanıtımını yapacağız.

Biz asla şehirlere hiçbir şey vermedikleri halde çeşitli sembollerin arkasına saklanarak koltuklarını koruma derdine düşenlerden olmadık olmayacağız. Milletimize karşı en küçük bir yanlışı olanın yeri AK Parti değildir.

TERÖRİSTAN PLANINI BOZDUK!

Gezi olayları ile sokakları karıştırarak hükümeti devirmek istediler başaramayınca ülkemize bedel ödetmeye çalıştılar. PKK’yı kullanarak hendeklerle etrafını kazdıkları mahalleleri işgal etmek istediler. Güvenlik güçlerimiz onları açtıkları çukurlara gömünde ülkemize bedel ödetmeye çalıştılar.

Sınırlarımız boyunca teröristan kurdurmayı istediler. Sınır ötesindeki birliklerimize yapılan alçak saldırılar dahil başımıza gelen hiçbir hadise bu tablodan bağımsız değildir. Böyle yaparak bizi korkutacaklarını yıldıracaklarını emperyalist emellerine razı edeceklerini sanıyorlar. Bunlar ne Türk milletini ne de onun bir evladı olarak bizi tanıyorlar.

Bize asla geri adım attıramayacaklardır. Bizi yolumuzdan kesinlikle döndüremeyeceklerdir. Bizi ve ülkemizi hiçbir şartta teslim alamayacaklardır.

”PARTİNİN TABUTUNA SON ÇİVİYİ ÇAKTI”

Türkiye’nin artık tehditlerle, sinsi oyunlarla hizaya getirilecek bir ülke olmadığını er veya geç öğrenecekler, bunu bir asır önce olduğu gibi öğreteceğiz. Ülkemizin ikinci büyük partisi hüviyetini taşıyan CHP, mevcut yönetim altında, maalesef emperyalistlerin koçbaşlığına soyunmuş durumdadır.

Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu partinin tabutuna son çiviyi, kurultay kürsüsünden teröristlere selam gönderip, bölücülerle işbirliği yaparak Özgür efendi çaktı. (CHP’ye) Kandil uzantılarına kırmızı halılar serip, Türk bayraklarını, Atatürk resimlerini ortadan kaldırarak, işbirliklerini aleni hale getirdiler. Terör örgütlerini nasıl emperyalistler yönlendiriyorsa, CHP de artık bölücü örgütün güdümündeki partinin kontrolündedir, DEM tarafından rehin alınmıştı.

CHP’nin, bölücü terör örgütünün güdümünden çıkamadığı için meşruiyet krizi yaşayan DEM’lilerle yaptığı işbirliği, kirli oyunun en son sahnesidir. 31 Mart’ta sadece şehirlerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmakla kalmayacağız aynı zamanda Özgür efendiyi de vesayetten kurtarıp özgürleştireceğiz.

Şimdi 18. kez milletimizin huzuruna çıkma hazırlığı ve heyecanı içindeyiz. Seçim sandıktan önce sahada kazanılır. Sahada kazanmadan önce de gönüllerde kazanmadır. Bundan önce böyle kazandık. Sandık sadece tescili oldu. En çok biz çalıştık, emek verdik. Sahayı her zaman biz domine ettik. Vatandaşa oy yoksa hizmette yok diyen edebsizlerden asla olmadık. Bize kibir, gururlanmak yakışmaz. Biz tevazu ehliyiz. Mevlana’nın dediği gibi.. Toprak gibi olacağız.

Bu seçimlerde de yine aynı usülle çalışacağız. Önümüzdeki, 73 gün boyunca dinlenmeden çalışacak ve kimseyi dışlamayacaksınız. CHP’nin yaptığı gibi vatandaşın oyunu çantada keklik görmeyeceksiniz. Hiç kimse, şahsımız dahil hiç kimseye, ‘tıpış tıpış oy vermek’ zorunda değil. Biz, ayrım yapmadan insanımızı ‘velinimet görerek’ kapısını çalmak zorundayız.

AK Parti adayları gibi MHP adayları için de çalışacağız.

İŞTE AK PARTİ’NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
 

 • ADANA – Fatih Mehmet Kocaispir
   
 • ADIYAMAN – Ziya Polat
   
 • AFYONKARAHİSAR – Hüseyin Ceylan Uluçay
   
 • AĞRI – Mehmet Salih Aydın
   
 • AKSARAY – Evren Dinçer
   
 • AMASYA – Mehmet Uyanık
   
 • ANTALYA – Hakan Tütüncü
   
 • ARDAHAN – Yunus Baydar
   
 • BATMAN – Adil Sebati Ceylan
   
 • BAYBURT – Mete Memiş
   
 • BİLECİK – Mustafa Yaman
   
 • BOLU – Muhammed Emin Demirkol
   
 • BURDUR – Mehmet Şimşek
   
 • ÇORUM – Halil İbrahim Aşgın

   

KAYNAK: AA, HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x