ETH Vakfı ve Celsius Büyük Satış Yaptı: Coin Çakıldı!

Büyük kripto sahiplerinin hareketlerini takip eden Twitter hesabı Spot On Chain’e göre Celsius Network, son 8 saat içinde merkezi borsalara (CEX) ortalama 0,826 ABD Doları fiyatla 25,75 milyon MATIC (yaklaşık 21,26 milyon ABD Doları) yatırdı. işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’e 22,73 milyon MATIC yatırıldı. Celsius Network ayrıca bir başka popüler kripto platformu olan Crypto.com’a 3,02 milyon MATIC (yaklaşık 2,47 milyon ABD Doları) aktardı. Hareket, Ethereum için bir ölçeklendirme çözümü olan Polygon’un yerel tokeni MATIC’in fiyatının aynı dönemde %10’dan fazla düşmesiyle geldi. Bu sırada ETH vakfı da satış yaptı.

Celsius Network, MATIC sattı: Fiyat düştü

Celsius Network, halen adresinde bulunan 34,09 milyonun üzerinde MATIC (yaklaşık 27,56 milyon ABD Doları) ile MATIC’in en büyük sahiplerinden biridir. Celsius Network, MATIC mevduatlarında yıllık %13,99’a varan getiri (APY) sunmanın yanı sıra, MATIC teminatı karşılığında düşük faiz oranlarıyla borçlanma seçeneği de sunuyor. Celsius Network’ün 1,1 milyondan fazla kullanıcısı ve yönetimi altında 20 milyar ABD dolarından fazla varlığa sahip olduğu iddia ediliyor.

ETH Vakfı’ndan satış geldi

Bu arada Ethereum Vakfı, ETH varlıklarının bir kısmını tezgah üstü (OTC) işlemler yoluyla satmış görünüyor. Spot On Chain, Ethereum Vakfı’na ait olan “Grant Sağlayıcı: 0x9ee” cüzdanının, 100 ETH’yi (yaklaşık 253.000 ABD Doları) 0xd77 adresine taşıdığını ve ardından yaklaşık 20 dakika içinde 253.000 DAI’yi (ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin) geri aldığını bildirdi. Daha sonra. İşlem, Ethereum Vakfı’nın ETH’yi DAI ile ETH başına 2.530 dolar tutarında, o zamanki piyasa fiyatının biraz altında takas ettiğini gösteriyor.

Ethereum Vakfı, araştırma, geliştirme, eğitim ve topluluk oluşturma gibi Ethereum ile ilgili projelerin önemli bir fon sağlayıcısıdır. Vakıf, başta ETH olmak üzere çeşitli kripto para birimleri cinsinden bağışlar alıyor ve bunları Ethereum ekosistemini desteklemek için kullanıyor. Vakıf aynı zamanda cüzdanlarında, piyasadaki dalgalanmalara karşı korunmak veya operasyonel giderler için satmak için kullanabileceği büyük miktarda ETH bulunduruyor. Spot On Chain’e göre Ethereum Vakfı’nın cüzdanlarında hâlâ 312.000 ETH (yaklaşık 794 milyon ABD doları) bulunuyor.

Kripto piyasası, düzenleyici baskılar, çevresel kaygılar ve teknik sorunların birçok kripto para biriminin duyarlılığını ve performansını etkilemesi nedeniyle son haftalarda yüksek volatilite ve belirsizlik yaşıyor. Hem Celsius Network hem de Ethereum Foundation, değişen piyasa koşullarına uyum sağlamak ve uzun vadeli hedeflerini takip etmek için stratejik hamleler yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x