Farah Zeynep Abdullah’e Hakaret Davası Açıldı: İfade Vermeye Gitti

Batman’da İpek Er’e tecavüz ettiği iddia edilen Musa Orhan olayı ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle Farah Zeynep Abdullah ‘hakaret’ suçuyla ifade verdi.

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, sosyal medyada yaptığı sert ve eleştirel yorumlar ile sık sık gündeme gelen isimler arasında.

Ünlü oyuncu, Batman’da yaşamına son veren İpek Er’e tecavüzde bulunduğu iddia edilen eski uzman çavuş Musa Orhan’a sosyal medya üzerinden hakaret suçundan ifade verdi.

Hakaret ettiği gerekçesi ile kendisine dava açılan Abdullah, ifadesinde “Olayı okudum. Korkunçtu. Ben de iddianamede belirtilen paylaşımda bulundum. Amacım kesinlikle Musa Orhan’a hakaret etmek değildi. Yapılan haberlere tepkiydi.” dedi.

Abdullah, ifadesinin devamında hakaret etme kastı olmadığını söyleyerek beraatini talep etti. Avukatı da müvekkilinin suç kastının olmadığını ifade ederek beraatini talep etti.

Duruşma çıkışında muhabirlerin sorularına cevap veren Abdullah “Açıklama yapacak bir şey yok zaten. Duruşmam vardı. ifade vermiştim.” diyerek adliyeden ayrıldı.

Kimlik tespiti sırasında oyuncunun aylık gelirinin 50 bin lira olması ise gözlerden kaçmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x