Psikolojik Astroloji Nedir ve Büyümenize Nasıl Yardımcı Olabilir? Psikolojik Astroloji Gerçek Hayatta Nasıl Çalışır?

Doğum haritanızdaki bu benzersiz kişisel haritalamayla, psikoloji bileşeni, nasıl büyüdüğünüzü, çocuklukta hangi hayatta kalma özelliklerini geliştirdiğinizi ve bu güçlü yönlerin ve aksaklıkların bugünkü davranışınızı nasıl şekillendirdiğini hesaba katarak devreye girer. Bu, neden böyle olduğunuzu anlamanın bir yoludur.

Psikolojik astrolojinin bu kadar ilgi çekici yanı, yaklaşan olayları tahmin etmekle ilgili olmaması ya da geleceğinizi tahmin etme sözü vermemesidir. Temel benliğinizi doğum haritanızdan hesaba katar ve bu bilgiyi, biyolojiniz ve menşe aileniz tarafından şekillendirilen dinamik, canlı bilinçsiz benlikle birleştirir. Bu, kim olduğunuza dair çok daha derin ve dolu bir anlayış sağlar.
Bunu incelerken hem eğitimli bir psikolog hem de astrolog olan bir psikolojik astrologla çalışmak mümkündür. Size kapsamlı bir okuma sağlayabilirler, ancak bunu düzenli terapi gibi tedavi etmenize gerek olmadığını bilmekte fayda var.

Psikolojik astroloji gerçek hayatta nasıl çalışır?

Doğum haritanız, doğduğunuz andaki gezegenlerin konumlarının anlık görüntüsüdür. Benlik duygunuz, iletişim tarzınız, bolluğu nasıl çektiğiniz ve daha fazlası hakkında bilgiler sunar. Bunun psikolojik bileşeni nasıl yetiştirildiğinizi hesaba kattığı için kendinizdeki kalıpları tanıyabilirsiniz.
Örneğin, yükselen burç (veya Birinci Ev), benlik duygunuz ve mizacınız ile ilgilidir. Örneğin İkizler Birinci Evinizdeyse, meraklı olacak ve birçok farklı fikirden heyecan duyacaksınız, ancak aynı zamanda çok fazla seçenekten dolayı yorgunlukla da mücadele edebilirsiniz. Çocukluğunuzu ekleyin; kendi kararlarınızı verme özerkliğine sahip olmadığınızı ve bu nedenle size yabancı geldiğini söyleyin. Astroloji ve psikolojinin bu birleşimi size karar vermenin ve ona bağlı kalmanın zor olduğunun farkındalığını verir. Bu farkındalığı alıp, kendinizi affetmeyi uygulayabilir ve eyleme geçirilebilir destek sağlayabilirsiniz. Vermeniz gereken büyük kararlar varsa bir terapistle veya yakın bir arkadaşınızla çalışmak faydalı olabilir.

Psikolojik astrolojiden gelen kendini anlama zenginliği iyileşme ve kendine şefkatle sonuçlanabilir. Başak, ev ve aile ile ilgili olan Dördüncü Evinizdeyse, ev duygunuzda bir eksiklik ve istikrarsızlık hissinin olduğunu bileceksiniz. Bu, çocukluğunuzdaki aile deneyiminizle uyumlu olabilir ve ev alanınızda güvenliğin neden bu kadar önemli olduğu konusunda size fikir verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x