Serdal Adalı: Bando mızıkayla transfer yapılmaz!

Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, rakibi Hasan Arat’ın, Paris Saint-Germain (PSG) Başkanı Nasır el-Halifi ile paylaştığı fotoğrafı değerlendirdi, selfie çektirmekle transferin olmayacağını dile getirdi.

Adalı, “Birinci önceliğimiz, en büyük projemiz, şu anki mevcut takımımızın bir an önce ayağa kaldırılması ve hak ettiği yere getirilmesi. Yoksa 85-86 milyon euroluk bir maliyetle sezon sonunda Türkiye liglerinde başarısız olmuş, Avrupa’da Şampiyonlar Ligi’ne katılmamış bir takım kalır elimizde. Ne futbolcu yollayabilirsiniz, ne de hep özlemimiz olan kaliteli, star futbolcunun, Şampiyonlar Ligi’ne kalmadığınız müddetçe gelmesi zor hale gelir. Maalesef o yıldız futbolcuların ilk sorduğu şey, takım Şampiyonlar Ligi’nde oynuyor mu, oynamıyor mu?” diye konuştu.

Başkanlık yarışındaki rakibi Arat’ın, PSG Başkanı Nasır el-Halifi ile fotoğraf paylaşımına da yorum getiren Adalı, “Paris Saint-Germain başkanıyla selfie çektirmek transfer yapmak manasına gelmez. Transfer de öyle yapılmaz zaten. Bando mızıkayla transfer yapılmaz. Ayrıca köle ticareti yok ortada… Katarlı patron istedi, ‘Sen Beşiktaş’a gideceksin’ dediğinde de futbolcuların gelecek diye bir şartı da yok. Her zaman söylüyorum biz daha sessiz sedasız transferlerimizi yaparız, geçmişte yaptık. Bunun nasıl yapılacağını da biliyoruz ama ben hiçbir zaman, hiçbir devrede yapamayacağım hiçbir şeyin sözünü vermem. Kimseye de umut ya da hayal satmam. Benim karakterim değildir” ifadelerini kullandı.

Serdal Adalı ile birlikte Beşiktaş başkanlığı için yarışa giren Hasan Arat, yönetimiyle birlikte Beşiktaş Köyiçi`nde taraftarla buluştu. Burada siyah-beyazlılarla buluşan Arat, taraftarın sesini dinledi, gelecek adına umutlu mesajlar verdi.

GENEL KURUL BUGÜN

Beşiktaş’ın idari ve mali genel kurulu bugün ger- çekleşecek.
Ahmet Nur Çebi ve yönetiminin 1 Ocak 2022-31 Aralık 2022 ile 1 Ocak 2023-31 Mayıs 2023 arasındaki süreyi kapsayan iki ayrı dönemin oylanacağı kongre, saat 10.00’da Akatlar Spor Kompleksi’nde gerçekleşecek.

ÇEBİ’DEN VEDA

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Ümraniye’de futbol takımına veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette Futbol A.Ş. yönetiminden Fırat Fidan, Adnan Demir, Enis Ulusoy, Fatih Hakan Avşar, Kerem Gürel, Elçin Kılıç ve Serkan Leke de bulundu.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay ve futbolcularla sohbet eden Çebi, takıma yeni dönemde başarılar diledi. Öte yandan Başkan Çebi, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile de Tüpraş Stadı’nda bir araya gelerek vedalaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x