Spotify Wrapped, 2023 istatistiklerinizi ortaya çıkarmak için geri döndü

Yayın hizmetinin Wrapped yıllık incelemesinin 2023 bölümü, tanıdık hikaye tarzı formatın yanı sıra tamamen yeni bir tasarımla dün Spotify uygulamasında ilk kez yayınlandı. Bir süredir ilk defa, akış istatistiklerinizi web üzerinden masaüstünde de görüntüleyebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi şirket, yıllık geleneği tazelemek için birkaç yeni eklemeyle yıl boyunca en çok dinlediklerinize bir göz atmanızı sağlıyor.

Spotify bir süredir size en iyi sanatçılarınızın, türlerinizin, şarkılarınızın ve podcast’lerinizin bir listesini veriyor ancak bu yıl şirket, akış alışkanlığınıza en uygun 12 “dinleme karakterinden” birini atayacak. Bu özelliğin adı 2023’te Ben ve bu “karakterler”, bir sanatçıdan diğerine hızla geçiş yapan Şekil Değiştirici’den, kendi çalma listelerini oluşturmaya daha yatkın olan Simyacı’ya kadar uzanıyor. Sound Town adlı başka bir yeni araç, dinlediğiniz sanatçılara ve en iyi sanatçılara göre sizi bir şehirle eşleştiriyor.

Spotify Wrapped, 2023 istatistiklerinizi ortaya çıkarmak için geri döndü

Her zamanki listeler açısından Spotify, işleri biraz daha ilginç hale getirmek için bir yenilik de getirdi. Artık en iyi beş sanatçınız her biri için dinlemenizin ne zaman zirveye çıktığını size gösterecek ve gelecek hafta Spotify’ın AI DJ’i listelerinizdeki en iyi sanatçılar, türler ve şarkılar hakkında size yorumlar sunacak. Spotify ayrıca Blend aracını Wrapped ile entegre etti, böylece en çok dinlediğiniz müziklerin miksajını yaparak arkadaşlarınızla nasıl eşleştiğinizi kolayca görebileceksiniz.

Spotify Wrapped artık şirketin iOS ve Android uygulamalarının yanı sıra masaüstü ve mobil web’de de mevcut. Genelde olduğu gibi içeriğin büyük bir kısmı paylaşılabilir olduğundan, sosyal medyanızın haftanın geri kalanında listeler ve grafiklerle dolmasına hazır olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x